رفیق اونه که حواسش همیشه بهت هست. توی بدترین شرایط و بهترین حال کنارته. همونیه که از رگ گردن هم بهت نزدیکتره و نگاهش همیشه بالا سرت حاضره. اون رفیق بی‌شک خداست که براش ترانه خوندیم، فیلم ساختیم، داستان نوشتیم و. اما آثار هنری که در وصف و ستایش خدا خلق میشن، بی‌تردید از تجربیات واقعی هنرمندان یا اطرافیانشون نشأت میگیرند و در نتیجه به‌صورت قالب آثار هنری به مخاطبان عرضه میشن.
ترانه رفیق شرح حال یک رویداد واقعی زندگی یک شخص حقیقیست. در اطرافمان آدمهایی که از خود حبابهای توخالی میسازند را به کرات دیده‌ایم. کسانیکه آرزوی زندگی آدمهای موفق را داشته‌اند اما به آنها نرسیده‌اند و تنها ادای آنها را در میاورند و نقش حال خوب آدمهای موفق فرهنگی-اجتماعی و ثروتمند را بازی میکنند. بعضی از آنها آنقدر نقش خود را خوب در جامعه بازی میکنند که ساده‌لوحان انگشت‌شمار که از درون واقعیشان اطلاعی ندارند، باورشان میشود و در تصویری مبهم گول ظواهر آنها را میخورند که آهنگ رفیق نیز شرح حال همین آدمهای صاف و صادق است که خداوند آنها را در این روزگار با گرگهای زمانه تنها نخواهد گذاشت.
این ترانه قبل از رمضان سال ۱۳۹۱ بر روی همین ملودی نوشته شد و آذر سال ۱۳۹۵ بمناسبت تولدی هجری قمریم منتشر شد.

آهنگ رفیق | خواننده: راتین رها | ترانه: راتین رها | آهنگ و تنظیم: ابوالفضل فلاح | تاریخ تولید: ۱۳۹۵/۹/۱۰
دانلود آهنگ رفیق از اینجا

بارانم - وبنوشت رسمی راتین رها رفیق ,آهنگ ,ترانه ,حال ,| ,راتین ,راتین رها ,آهنگ رفیق ,که از ,آنها را ,آدمهای موفقمنبع

راتین رها پستهای اینستاگرامی‌اش را که با پس زمینه آهنگهای قدیمی‌اش بود، حذف کرد!

ویدیوی تولد آرین + آهنگ عاشقانه تولد با آوای قدرتی راتین رها

نه نفره شدیم + عکس برادرزاده راتین رها در دقایق اولیه بدو تولد

راتین رها عمو شد

راتین رها به زودی عمو خواهد شد

حمایت واحد اعضای پیوندی دانشگاه مسیح دانشوری از نماهنگ دخترم راتین رها

نماهنگ دخترم با آوای قدرتی راتین رها به مناسبت روز ملی اهدای عضو

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها

یوزرنیم پسوردهای نود 32 اُسطوره چت | وبلاگ اُسطوره چت سی ام پانک نیوز رزم آوران بانوان زنجان اخبار اقتصادی اصفهان | قیمت روز آهن آلات ، ارز دل نوشته هام آترین وب من تلاش میکنم پس هستم www.carkala.com دو ارباب