یک هفته تا اربعین حسینی (ع) مانده است که تصمیم گرفتم ماجرایی که به خلق آهنگ مذهبی «دلتنگ کربلام» شد را برایتان بار دیگر بازگو کنم.

ترانه این اثر در یکی از شب‌های دل‌گیر ماه محرم ۱۳۹۶ که دوران آموزشی خدمت را سر پست نگهبانی‌ام کنار قبر شهیدگمنام پادگان باهنر می‌گذراندم سرودم و تمام تلاش خود را کردم تا اربعین همان سال منتشر کنم اما به‌علت بدقولی فرماندهان نظامی‌ام پس‌از آموزشی در پلیس‌راه که به آن‌ها دیگر عادت کرده بودم، موفق به اخذ مرخصی نشدم و سرانجام یک سال بعد در اربعین ۱۳۹۷ که خدمتم را به اتمام رساندم، آن را آماده و پخش کردم.
ترانه این آهنگ، بسیار عامیانه و به اصطلاحی به زبان خودمانی سروده شده است و برای آن‌که حرف دل یک سرباز که از خانواده‌اش دور شده و دلتنگ آن‌هاست و همچنین از طرفی قرعه‌اش در یکی از شب‌های پُست در آموزشی که مقارن با ماه محرم نیز هست، به نگهبانی در کنار قبر شهیدگمنام پادگان افتاده، متن شعر را به خوبی و با زبان صریح بیان کردم که با وجود وقفه‌ای یک‌ساله که در انتشار این اثر افتاد، حاضر نشدم تا ترانه را ویرایش کنم. چراکه در صورت ویرایش، هرچند کیفیت متن شعر بالا می‌رفت اما ممکن بود نزدیکی صراحت و شیوایی سخن آن نسبت به دردودل یک سرباز را هم از دست بدهد. به‌نوعی این ترانه دل‌سروده‌ای عمیق از زبان یک سرباز وطن بود و همان‌طور که در دوران آموزشی خدمت هیچ فرقی بین یک سرباز صفر تا مهندس و دکترا نمی‌دیدم؛ پس نمی‌خواستم این تفاوت نیز در متن آن مشخص باشد که به همین علت ترانه بدون هیچ ویرایشی به شکل ساده و روان خودش حفظ شد و در نهایت اربعین پارسال (۱۳۹۷) تقدیم عاشقان حسین (ع) گردید.

مردبارونی - ۱۳۹۸/۷/۲۰

آهنگ «دلتنگ کربلام» از راتین رها
ترانه، آهنگ و تنظیم: راتین رها
تولید: اربعین ۱۳۹۷
دانلود این اثر از اینجا

بارانم - وبنوشت رسمی راتین رها ترانه ,یک ,اربعین ,آهنگ ,راتین ,سرباز ,یک سرباز ,دلتنگ کربلام» ,که به ,این اثر ,یکی از ,آهنگ دلتنگ کربلام»منبع

راتین رها پستهای اینستاگرامی‌اش را که با پس زمینه آهنگهای قدیمی‌اش بود، حذف کرد!

ویدیوی تولد آرین + آهنگ عاشقانه تولد با آوای قدرتی راتین رها

نه نفره شدیم + عکس برادرزاده راتین رها در دقایق اولیه بدو تولد

راتین رها عمو شد

راتین رها به زودی عمو خواهد شد

حمایت واحد اعضای پیوندی دانشگاه مسیح دانشوری از نماهنگ دخترم راتین رها

نماهنگ دخترم با آوای قدرتی راتین رها به مناسبت روز ملی اهدای عضو

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

گیلان وطنم محتاج عشق انقاص الوزن في ايران اخلاق پرورش مرغ محلی فروش فلزیاب تصویری09197977577 کالای ارزان oppppppssss لونه طراحی نما