مادربزرگها چراغ خانه و آشیانه‌ی بچه‌ها و نوه‌هایشان هستند. تا وقتی این چراغ روشن است، درب خانه‌های پرمهرشان هم به روی بچه‌ها باز است و گرمی دلها و رفاقتها نیز در اعضای خانواده موج میزند. اما اگر خدای ناکرده از بد روزگار این روشنایی خاموش شود، استحکام عاطفه‌ها نیز کم‌کم به مرور زمان سست خواهد شد.

وقتی دوازده ساله بودم، مادربزرگم را از دست دادم.

در یک غروب جمعه‌ی غم‌انگیز که موقع اذان بود، گوشی تلفن منزل زنگ خورد. خاله‌ام پشت خط با خطاب کردن نامم که همراه با گریه بود، خبری تلخ و باورنکردنی داد: "خاله! به مامانت بگو که دیگه حاج بی‌بی ستاره نیست".

من مات و مبهوت مانده بودم که چه کنم. در همین هنگام مادرم گوشی را از من گرفت و ناگهان صدای گریه‌های او هم بلند شد. آن غروب دلگیر پایان هفته آن‌چنان سخت بود که حال و هوای خانه را یکدفعه دگرگون کرد. هرچند من بخاطر روحیه قوی‌ام که از همان بچگی چنین رخدادهای ناگواری را برای خودم پیش‌بینی و تمرین میکردم تا در زمان وقوع بتوانم آنها را تاب بیاورم، اما شب که خواستم بخوابم؛ نمیدانم چه شد که یکدفعه مهربانی و خاطرات خوب مادربزرگم عین یک نوار فیلم جلوی چشمانم ظاهر شدند که ناگهان بغضم ترکید و تا نیمه‌های شب بالشتم را در دهانم میفشردم که نکند کسی از گریه‌هایم باخبر شود.

آن شب فهمیدم که هرقدر هم قوی باشی و روحیه خاص هنری داشته باشی؛ اما وقتی پای خاطره‌ها در میان باشد، کمرت را خواهند شکست.

حالا در این غروب غم‌انگیز چهاردهم خرداد، شبیه همان خاطرات را برای پروین عزیزم که مادربزرگش را پس از دست‌وپنجه نرم کردن با سرطانی سخت از دست داده تداعی میکنم.

تسلیت به خانواده محترم یوسفی؛ به ویژه همسر عزیزم. از خداوند متعال برای بازماندگان صبر و شکیبایی خواستارم. روح عزیز تازه از دست رفته‌تان شاد و یادش گرامی.

#مردبارونی - ۱۳۹۸/۳/۱۴

بارانم - وبنوشت رسمی راتین رها هم ,شب ,غروب ,یک ,زمان ,خانواده ,از دست ,راتین رها ,را از ,را برای ,گریه‌هایم باخبرمنبع

راتین رها پستهای اینستاگرامی‌اش را که با پس زمینه آهنگهای قدیمی‌اش بود، حذف کرد!

ویدیوی تولد آرین + آهنگ عاشقانه تولد با آوای قدرتی راتین رها

نه نفره شدیم + عکس برادرزاده راتین رها در دقایق اولیه بدو تولد

راتین رها عمو شد

راتین رها به زودی عمو خواهد شد

حمایت واحد اعضای پیوندی دانشگاه مسیح دانشوری از نماهنگ دخترم راتین رها

نماهنگ دخترم با آوای قدرتی راتین رها به مناسبت روز ملی اهدای عضو

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

مرجع خدمات اينترنتي ایران خرید و فروش تردمیل با قیمت مناسب 118فایل شخصی جهت انتشار طراحی سایت اصفهان | سارین وب قیمت لوازم یدکی دامپتراک HD465 هستی دانلود| دانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیم لوازم یدکی لودر کوماتسو ایران فیلم دانستنی های تناسب