آهنگ «مردبارونی» را اولین‌بار در ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ درسالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرند برای نخستین‌بار با نام هنری «راتین رها» اجرا کردم. هنوز این کار به مرحله انتشار نرفته بود و قصد داشتم آهنگ «مردبارونی» تا نوروز ۱۳۹۳ منتشر شود اما تا می‌آمدم عملی‌اش کنم، احساس می‌کردم هنوز زود است و این آهنگ بیشتر به اجرای زنده می‌خورد تا یک کار استودیویی!
تا اینکه درتیر ۱۳۹۴ که هجمه‌ی نامروتی‌ها ازسوی برخی هنرمندان همشهری درفضای مجازی سمت من نشانه رفته بود، تصمیم به انتشار این اثر، بلافاصله پس از آهنگ «نگاه» گرفتم.
«مردبارونی» منتشر شد و نمی‌دانستم که آیا کار درستی انجام داده‌ام یا نه؟ اولین واکنش نسبت به این اثر نیم ساعت پس از انتشارش در فضای مجازی با تماس پرانرژی یکی از دوستان هنرمندم شکل گرفت و بابت ساخت و تولید این آهنگ تبریک گفت و مرا در ادامه این سبک و ملودی تشویق کرد. همچنین در کمال ناباوری، این اثر مورد استقبال خیلی‌ها قرار گرفت، حتی همان‌هایی که تا پیش از آن به تخریبم می‌پرداختند که به همین علت عنوان «مردبارونی» را برای خود برگزیدم و شما همراهان عزیزم را نیز «بارونیا» خطاب می‌کنم که ایده «وب‌نوشت بارانم» نیز از همین موضوع شکل گرفته است.

در واقع این ماجرا مرا یاد این شعر بسیار زیبای «قیصر امین‌پور» انداخت که می‌گوید:

گاهی گمان نمی‌کنی ولی خوب می‌شود
گاهی نمی‌شود که نمی‌شود که نمی‌شود
گاهی بساط عیش خودش جور می‌شود
گاهی دگر تهیه بدستور می‌شود
گه جور می‌شود خود آن بی مقدمه
گه با دو صد مقدمه ناجور می‌شود
گاهی هزار دوره دعا بی‌اجابت است
گاهی نگفته قرعه به نام تو می‌شود
گاهی گدای گدایی و بخت با تو یار نیست
گاهی تمام شهر گدای تو می‌شود
گاهی برای خنده دلم تنگ می‌شود
گاهی دلم تراشه‌ای از سنگ می‌شود
گویی به خواب بود جوانی‌مان گذشت
گاهی چه زود فرصتمان دیر می‌شود

ضمناً نسخه دوم آهنگ «مردبارونی» در پاییز ۱۳۹۴ در آلبوم «خاطره‌ها» با گام بالاتر بازخوانی شد که آن را از این ویدیو می‌شنوید.

مردبارونی - ۱۳۹۸/۷/۹

آهنگ عاشقانه «مردبارونی» از راتین رها
ترانه، آهنگ و تنظیم: راتین رها
تولید: پاییز ۱۳۹۴ در آلبوم خاطره‌ها

دانلود آهنگ «مردبارونی» از اینجا

بارانم - وبنوشت رسمی راتین رها آهنگ ,مردبارونی» ,می‌شودگاهی ,راتین ,کار ,۱۳۹۴ ,آهنگ مردبارونی» ,نمی‌شود که ,این آهنگ ,مردبارونی» از ,راتین رهامنبع

راتین رها پستهای اینستاگرامی‌اش را که با پس زمینه آهنگهای قدیمی‌اش بود، حذف کرد!

ویدیوی تولد آرین + آهنگ عاشقانه تولد با آوای قدرتی راتین رها

نه نفره شدیم + عکس برادرزاده راتین رها در دقایق اولیه بدو تولد

راتین رها عمو شد

راتین رها به زودی عمو خواهد شد

حمایت واحد اعضای پیوندی دانشگاه مسیح دانشوری از نماهنگ دخترم راتین رها

نماهنگ دخترم با آوای قدرتی راتین رها به مناسبت روز ملی اهدای عضو

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

مستر فان alimoradi اجناس فوق العاده آمفتامین فروش درب اتوماتیک شیشه ای به صورت مستقیم فروش اینترنتی قطعات بیل مکانیکی Pc400 تحلیل های روزانه بازار سهام و بورس اوراق بهادار رنگ کار ساختمان قالب پاورپوینت حرفه ای موزدایی آسان