امروز (یک مهر) به‌عنوان روز ملی سرباز نام‌گذاری شده و بهانه‌ای شد تا ماجرایی که منجر به ساخت آهنگ «سرباز» شد را در این پست شرح دهم.

ترم دوم دانشگاه بودم که با دوستان تصمیم گرفتیم به فست‌فودی نزدیک دانشگاه برویم. سفارش خود را رزرو کردیم و منتظر ماندیم تا آماده شود. در همین هنگام پسری جوان با سر کچل وارد شد. از احوالپرسی گرمش با صندوق‌دار مشخص بود که رفیق صمیمی هستند.

او که تازه سربازی‌اش را به پایان رسانده بود، در جواب سوال دوستش که چرا خدمتت این همه ماه به‌طول انجامید گفت: قبل خدمت به‌خواستگاری دخترخاله‌ام رفتم که پدرش پایان‌خدمت را بهانه کرد. من که از همه لحاظ تأمین بودم و خدمت برو هم نبودم، شرطش را قبول کردم. مدتی از خدمتم گذشت و با خوشحالی به مرخصی آمدم تا به دیدن نامزدم بروم، اما هرچه به شماره‌اش زنگ زدم خاموش بود. رفتم جلوی خانه‌شان که دیدم شلوغ است و همه‌ی آشنایان هم در کوچه‌شان با لباس‌ها شیک و نو جمع هستند. ناگهان چشمم به ماشینی که در حیاط خانه با گل تزیین شده بود افتاد. دنیا روی سرم خراب شد. باورم نمی‌شد! اینجا چه خبر بود؟! برای آن‌که یقین پیدا کنم، رو به یکی از آشنایان کردم و پرسیدم دخترخاله کجاست؟ پاسخش کمرم را شکست. او سوالم را با سوالی کنایه‌دار پاسخ داد: ”عروس خانم رو می‌گی؟ احتمالا هنوز آرایشگاهه!“

قلبم داشت از جا کنده می‌شد‌. عین دیوانه‌ها شده بودم. می‌خواستم مجلس را به دعوا بکشانم. با اشک به خانه برگشتم و موضوع را با بغض م در میان گذاشتم. مادرم آهی کشید و گفت: ”ما باخبر بودیم. ولی نمی‌دونستیم چطور بهت بگیم تا بیشتر از این خدمت برات سخت نشه. الانم چندماهیه که ‌ات قهریم“

جوان دل‌شکسته ادامه داد که پس‌از آن ماجرا از درون متلاشی و خانه‌نشین شدم و ماه‌ها سرباز فراری بودم که علت اضافه خدمتم نیز همین بود.

از آن فست‌فودی سال‌ها گذشت تا اینکه من هم درسم تمام شد و موعد اعزام به خدمتم در شهریور ۱۳۹۶ فرارسید. مثل اکثر پسرها استرسش را داشتم و بایست تمام کارهای نکرده‌ام را انجام می‌دادم که به‌این سبب پرکارترین فصل تولیداتم، تابستان ۱۳۹۶ بود که ۹ آهنگ منتشر کردم تا اگر زبانم لال برنگشتم! لااقل چند یادگاری از خود جاگذاشته باشم که ویژه‌ترین اثر آن‌روزها؛ آهنگ احساسی «سرباز» بود که ایده‌اش از همان گفتگوی فست‌فودی شکل گرفت و خوشبختانه در فضای مجازی نیز صدا کرد.

#مردبارونی - ۱۳۹۸/۷/۱

آهنگ فوق العاده احساسی و غمگین سرباز با صدای راتین رها

ترانه، آهنگ و تنظیم: راتین رها

تولید: تابستان ۱۳۹۶

دانلود آهنگ «سرباز» از اینجا

بارانم - وبنوشت رسمی راتین رها آهنگ ,سرباز» ,راتین ,رها ,هم ,فست‌فودی ,راتین رها ,آهنگ سرباز» ,بود که ,را به ,را بامنبع

راتین رها پستهای اینستاگرامی‌اش را که با پس زمینه آهنگهای قدیمی‌اش بود، حذف کرد!

ویدیوی تولد آرین + آهنگ عاشقانه تولد با آوای قدرتی راتین رها

نه نفره شدیم + عکس برادرزاده راتین رها در دقایق اولیه بدو تولد

راتین رها عمو شد

راتین رها به زودی عمو خواهد شد

حمایت واحد اعضای پیوندی دانشگاه مسیح دانشوری از نماهنگ دخترم راتین رها

نماهنگ دخترم با آوای قدرتی راتین رها به مناسبت روز ملی اهدای عضو

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

راه های داشتن یک زندگي شاد interior-design18 دانلود آهنگ بررسی تخصصی نوت بوک بازی و برنامه DownLoad Master رشته جوشکاری ویتاسیب آموزش تابلو برق صنعتی اس ام اس جدید, جوک خنده دار, داستان کوتاه جذاب, متن تبریک تولد, آهنگ پیشواز ایرانسل, آوای انتظار همراه اول, عکس جدید, شعر های زیبا, اسمس عاشقا